_MG_9463

Exkurze do Muzea smyslů

IMG_9505V pátek 4. 10. 2019 jsme jeli do Prahy do Muzea smyslů a do Lasergame. Jeli jsme my šesťáci, 7. třída a 8. třída. Sraz jsme měli v 7 hodin za sportovní halou. Do Prahy jsme přijeli asi mezi 8. – 9. hodinou. Cestou jsme viděli Tančící dům, Národní divadlo i Národní muzeum. V Muzeu smyslů byly hezké exponáty. Postel, na které jsme leželi a vyjely hřebíky, talíř, kde byla díra a do té díry se dala hlava, příběh, kde byly na obrazovce instrukce a my jsme podle toho tvořili ten příběh. Když jsme se nasvačili, tak jsme šli do Lasergame v Holešovicích. Naše třída hrála proti 8. třídě. Hráli jsme 3 hry a všechny jsme vyhráli. Bylo to hodně dobré. Po Lasergame jsme jeli do McDonald´s. Začalo pršet, a tak jsme museli jít dovnitř. Pak jsme jeli už domů. Všichni jsme byli unavení. Moc se mi to líbilo. V Muzeu smyslů se mi nejvíc líbila ta postel a konírna. Určitě bych exkurzi doporučila. 

Tereza Lišková

_MG_9513V pátek 4. 10. jsme se zúčastnili exkurze do naší matičky Prahy. V Praze jsme navštívili Museum of Senses  (Muzeum smyslů), Lasergame  (laserová hra) a nakonec jsme se najedli v McDonald´s. Naše cesta začala tím, že jsme se sešli v 6:50 hod za sportovní halou. Autobus přijel kolem 7. hodiny a cesta byla poklidná, ale v Praze u Jiráskova mostu se tvořila kolona. Všichni byli nadšeni z toho, že jsme viděli ty nejznámější památky v Praze – Pražský hrad, Karlův most, Petřín, Vyšehrad, Tančící dům, Národní divadlo, Národní muzeum i Jana Žižku na koni a v neposlední řadě žižkovskou věž.

_MG_9463V Muzeu smyslů byly velmi zajímavé exponáty jako třeba: Vesmírný tunel, místnost vzhůru nohama a dokonce i lože s hřebíky a spousta dalších. Po návštěvě muzea jsme šli na hlavní nádraží, kde nás vyzvedl autobus a jeli jsme směrem k Lasergame Merkur Praha Holešovice.

Nejprve jsme dostali vesty se jmény pohádkových postav a obsluha nám vysvětlila, co máme dělat. Potom jsme jen vběhli do arény a už to jelo. Hodně nás potěšilo, že 6. třída s počtem 13 dětí rozdrtila všechny zúčastněné. Cestou domů jsme se zastavili v McDonald´s a dali jsme si pořádně do nosu. Domů jsme dorazili v pořádku. Tento výlet se mi obzvláštně líbil.

Anežka Vaněčková

V pátek 4. 10. měli žáci 6 . – 8. tř. naplánovaný výlet do Prahy. Po cestě padaly všechny možné hlášky. Kolem osmé jsme byli v Praze. Jako první nás čekalo Muzeum smyslů, kde byly moc pěkné exponáty. Zajímavé místnosti, video, kam dodáváte zvuky, zrcadlové bludiště, vesmírný válec, místnost vzhůru nohama a spousta dalších. Další část výletu si děti užily v Lasergame  Holešovice. Hrály proti sobě 6. třída s 8. třídou a 7. třída se rozdělila na dvě skupiny. My (6. tř.) jsme úspěšně porazili osmáky ve všech třech hrách a vyhráli jsme i celkový součet. Cestou domů už moc hlášek nepadalo, protože většina dětí byla unavená po náročném výletu. Můj názor: Muzeum smyslů by si spíš užili žáci 1. stupně a školky, ale určitě je to zajímavé zpestření i pro starší. Lasergame  jsme úspěšně vyhráli. Ta byla super! SLÁVA VÍTĚZŮM, ČEST PORAŽENÝM!

Kristýna Klimešová

_MG_9437 _MG_9440 _MG_9443   _MG_9460 _MG_9474 

_MG_9452_MG_9475_MG_9459 _MG_9480 _MG_9481 _MG_9491  _MG_9518 _MG_9520 _MG_9521 _MG_9522

Autor příspěvku: zscimelic