smart

Jak se bydlí v novém

Od prvního dne letošního školního roku všichni žáci i zaměstnanci školy využívají nový školní pavilon. Prvňáčci se nastěhovali okamžitě do svých míst a užívají si nového nábytku a vybavení i rozlehlého výhledu do parku. Ve druhé učebně se velmi často vyrábí výrobky pro rodiče, kamarády a známé. Velký prostor nové kuchyně je také využitý mnohokrát týdně. Při hodinách pracovních činností tu děvčata i chlapci pekli palačinky. Opravdu moc dobré. Na odpoledním kroužku vaření si zas upekli jablečný závin. Původní myšlenka byla, že ho odnesou domů. Ta však vzala za své jen pár minut po vyndání štrůdlů z trouby. Nakonec se nedostal dál než za dveře učebny. O přestávkách si zde děti rády hrají na chodbě. Ze štětce pana Miroslava Plundricha z Milenovic zde vzniklo několik hracích zón, které děti opravdu baví. Mohou skákat panáka, hledat v bludišti, cvičit výskoky a posilovat u stěny. Stejně tak při přechodu do sportovní haly ještě stihnou všechny disciplíny oběhnout.   Malí i velcí se potkávají v barevných šatnách. Žáci druhého stupně mají skříňky uzamykatelné. Všechny skříňky jsou pak ještě jednou uzamčené v šatních kójích. Ve vestibulu se vždy posadí rodiče či doprovod malých školáků z družiny.

Šárka Hrdličková

smart
smart
smart
smart

Autor příspěvku: zscimelic