Koupání v zasněženém Weidenu

Během prosince a ledna se mnoho dětí naší školy dojelo vykoupat do termálních lázní v německém Weidenu. Letos jsme si všichni opravdu užili. Kdo jel v prosinci, zažil téměř jarní koupání v bazénech venku i uvnitř. Navštívili jsme vířivky, solné jeskyně, saunu i páru. Skákali jsme v perličkových koupelích a ti odvážnější skákali z můstků i z věže do sportovního bazénu. Když jsme vyšli celých 87 schodů, dostali jsme se ke vstupu do tobogánu. Cestou nahoru jsme viděli ve vedlejší budově hokejisty a krasobruslařky, kteří se proháněli po ledové ploše. Pak už jen šupem dolů. A tentokrát to byly průlety… Ti, kteří jeli v lednu, zas mohli pozorovat polétávání sněhových vloček nad venkovním bazénem. Dokonce nám trochu mrzly vlasy ve venkovní divoké řece. Pravidlo je – NEVYSTRKOVAT PŘÍLIŠ HLAVU Z VODY! Pokud se totiž držíte v mlžném oparu, nemůže vás žádný chřipkový bacil doběhnout J. A kdo přeci trošičku prochladl, šel se zahřát do solné jeskyně a do místnosti, kde je úplná tma. Jen na stropě se míhaly barevné hvězdičky. Další energii jsme všichni nabrali na zmrzlinovém poháru a u kávy přímo u bazénu.

Všichni jsme si krásně odpočinuli a můžeme zas začít nové pololetí.

A tak Vám do dalších dnů přeji HODNĚ, HODNĚ, HODNĚ ŠTĚSTÍ A ÚSPĚCHŮ!

Šárka Hrdličková

Autor příspěvku: zscimelic