Lyžařský kurz 7. třídy ve školním roce 2022-23

V týdnu od 9. ledna do 13. ledna se žáci 7. třídy zúčastnili lyžařského kurzu v hotelu Kodrea v Nových Hutích na Šumavě. Odjelo 12 žáků a jejich pedagogický a instruktorský doprovod tvořili I. Zieglerová, J. Staněk a J. Kubátová.

Sněhové podmínky na Šumavě v tomto termínu byly kritické. Nejezdilo se na Hutích, ale ani na Zadově. Jediné místo, kde se dalo lyžovat, byla Kvilda, která je od hotelu vzdálená cca 12 km.

V této oblasti je v provozu skibus, který lyžaře dováží na sjezdovky za sněhem. I nás každý den dopoledne dovezl na Kvildu a žáci si mohli zalyžovat. I když lyžařských kurzů zde bylo hodně a tvořily se fronty u lanovek, lyžování jsme si užili.

Odpoledne, když se nedalo lyžovat,  jsme vždy měli jiný program, a to venkovní hry nebo vycházky do okolí.

Večer byly pro žáky připraveny prezentace o lyžování, první pomoci, zimních sportech a pak praktické úkoly (obvazování zraněného) a hry.

Poslední večer nechybělo předání diplomů a cen za soutěže uskutečněné během kurzu, krátká diskotéka pro ty, kteří chtěli tancovat, a stezka odvahy.

Myslím, že se lyžařský kurz povedl, i když za sněhem jsme museli cestovat, a že si všichni odvážejí z hor krásné zážitky.

I.Zieglerová

 

lyzak001

lyzak02 lyzak03 lyzak05 lyzak06 lyzak07

 

Autor příspěvku: zscimelic