IMG-20221025-WA0016

MEMORIÁL BEDŘICHA ŠUPČÍKA

V úterý 25. října 2022 se žáci ZŠ Čimelice zúčastnili soutěže ve šplhu na tyči a na laně. Soutěž se konala v Mirovicích. Memoriál připomíná olympijského vítěze Bedřicha Šupčíka, který získal pro Československo zlatou medaili za šplh na laně na OH v Paříži v roce 1924. Ve šplhu na tyči a laně bojovali žáci ze ZŠ Březnice, ZŠ Čimelice, ZŠ Mirotice a ZŠ Mirovice. Soutěžilo se ve čtyřech věkových kategoriích, které byly rozděleny na dívky a chlapce.

ZŠ Čimelice reprezentovali tito žáci:
Klimešová Kristýna, Linhartová Marie, Ulman Samuel, Přibyl Arnošt, Brat Nikol, Staňková Karolína, Svobodová Klaudie, Pekárek Josef, Kožený Jan, Mrázová Dominika, Němečková Kateřina, Klimeš Vojta, Nezbeda Matyas

Nejúspěšnější závodnicí byla Kristýna Klimešová z 9. třídy, která vyhrála ve své kategorii šplh na laně a na tyči obsadila 2. místo. Ve šplhu na tyči obsadila 1. místo Karolína Staňková ze 4. třídy a 3. místo obsadila Dominika Mrázová z 6. třídy.

IMG-20221025-WA0016

V.Linhart

Autor příspěvku: zscimelic