Mikulas01

Mikuláš v MŠ.

Advent – jedno z nejhezčích období v roce. V mateřské škole v Čimelicích připravujeme pro děti několik zajímavých akcí, aby jim čekání na Ježíška co nejrychleji uteklo. Jedna z prvních akcí adventu, která se stala již tradicí byla návštěva Mikuláše s čertem. Toto setkání probíhalo trochu netradičně. Nejprve děti zhlédly divadelní představení pohádky „Nepovedený čert“ v podání herců divadla Kos z Českých Budějovic. V závěru představení se ozvala „ nebeská hudba“ a na jeviště přišel Mikuláš, který si popovídal s dětmi o jeho poslání a   společně s čerty je naučil pěknou vánoční říkanku. Za odměnu všem nadělil balíčky, ve kterých byl adventní kalendář, perník, ovoce a malinový sirup. Představení se dětem líbilo a nadílku si s hrdostí odnesly domů.

Mikulas01 Mikulas02 Mikulas03

Autor příspěvku: zscimelic