018

Nice

 

Naše škola je zapojena do projektu „Výzva č. 56 – Finanční podpora z OP VK – IP oblasti podpory 1.1 – unit costs“ .Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

Díky prostředkům získaným z výzvy č. 56 vycestovala skupina žáků kroužku Francouzštiny s p. učitelkou Šárkou Hrdličkovou do francouzského města Nice.

Vyjeli jsme 12.12.2015 před půlnocí. Přes Německo, Rakousko, Itálii a pobřeží Středozemního moře jsme se dostali do města Nice. Očekávaný příjezd byl na 17.h. Přijeli jsme však o tři hodinky déle. To proto, že cestou jsme objížděli nádherné jezero Lado di Garda a z Janova jsme jeli stále po pobřeží, abychom viděli vánoční atmosféru na italských a francouzských plážích. A byla to krása. Ozdobené palmy jsme si před tím nedokázali ani představit. Ale slavnostní nazdobení měst bylo vánoční i přesto, že teploměr ukazoval + 18. Dorazili jsme ke škole France Langue. Tam na nás čekaly nové rodiny. Bydleli jsme po třech. Každý den jsme navštěvovali školu od 10 do 12 hodin. Potom nás čekaly odpolední výlety. V pondělí jsme objevovali krásy historického centra Nice. Viděli jsme zvláštní úkazy – dokreslené domy, které vypadaly velmi realisticky. Viděli jsme pohybující se betlém. Viděli jsme katedrálu Notre Dame a zajímavé historické uličky. V úterý jsme odjeli do Antibes. Krásné středověké město, velký přístav a vše vánočně laděné. Na výlet jsme jeli vlakem a i to byl zážitek. Doprovázel nás vždy průvodce francouzské školy sympatický Louis. Večer jsme se zúčastnili ještě vánočního večírku na naší nové škole. Zazpívali jsme Rolničky, rolničky ve francouzštině i v češtině a sklidili jsme veliký potlesk. Ve středu jsme odjeli do Monaka. Nejprve jsme navštívili velmi luxusní část Monte Carlo. Prohlédli jsme si centrum, okruh Velké ceny a sídlo monackého prince. Ten právě rozdával vánoční dárky všem dětem, které mají v Monaku trvalé bydliště. Prohlédli jsme si Oceánografické muzeum a dokonce si pohladili živé žraloky. Další den jsme odjeli mikrobusem do Saint Tropez. Navštívili jsme policejní stanici známou z filmů o četnících. Podívali jsme se na starobylé centrum, vymáchali jsme si nohy v moři teplém +12 a některé slečny si zabruslily na místním umělém kluzišti. Vrátili jsme se jako obvykle za tmy. Páteční odpoledne bylo určené k nákupům suvenýrů a francouzské módy. V sobotu nás rodiny přivezly na místo srazu v 10 h. Nasedli jsme a vyjeli směr Čechy. Cesta ubíhala velmi rychle. Jeli jsme totiž stále po dálnici. Ráno jsme ještě měli přestávku v německém městečku Bad Fussing. Pět hodin byl bonus programu – návštěva termálních lázní. Všichni jsme si ji užili a pak jen odjezd domů, kde nás už vítali rodiče. Na konci naší cesty jsme dostali certifikát o absolvování studia ve francouzském jazyce. Cesta byla krásná a moc se nám líbila.

Žákyně francouzského kroužku

 

 

Autor příspěvku: zscimelic