Planetárium České Budějovice

Planetárium České Budějovice

Planetárium České BudějoviceV lednu jsme vyrazili s paní učitelkou Hrdličkovou a Maštalířovou na novoroční naučný výlet do Planetária v Českých Budějovicích. Cesta vlakem byla dlouhá a s přestupem. V Planetáriu jsme všichni usedli do zcela nových křesel. Celý sál prošel velikou rekonstrukcí. Jezdíme sem každý rok, takže jsme to mohli ohodnotit. Místo papírového modelu krajského města na nás čekala digitální projekce. Velkolepá. Pomocí 3D jsme se dostali na střechy paneláků, k souhvězdím a nakonec jsme viděli naši i okolní galaxie. Velmi zajímavá byla simulace drah všech družic, které už člověk do vesmíru vyslal. Viděli jsme zblízka černou díru. Spojili jsme souhvězdí s řeckými bájemi. Cesta po galaxii byla úžasná. Všichni byli nadšeni. Zjistili jsme, že tento program mohou navštívit i celé rodiny. To by byl výlet J Po projekci jsme si došli ve městě na oběd. Pak nás čekala cesta vlakem zpět. Jeli jsme několika společnostmi, které nám cestu opravdu zpestřili. A tak jsme přijeli o dvě hodiny později. Nevadí, výlet jsme si vážně všichni moc užili.

Páťáci

IMG_20200115_120020

Autor příspěvku: zscimelic