DSC08337

Projektový týden Cirkusu Happy Kids

Týden od 16. do 20. 5. patřil v naší škole evropskému projektu Cirkus Happy Kids.  Žáci se mohli předvést v disciplínách, které si předem zvolili. Na výběr byl akrobat – žonglér – visutá hrazda – kouzelník – chůze na laně – klaun – fakír. Za několik hodin zvládli natrénovat dvouhodinový program. Při generální zkoušce praskalo šapitó ve švech. Přijeli žáci z Praktické školy v Písku, ze základních škol v okolí – Mirovice, Orlík nad Vltavou, Čížová, Kluky, Záhoří a Šobrova škola v Písku.  Program začal ve čtvrtek v deset hodin. První se do manéže vrhli ti nejmenší a jejich vystoupení mělo název Černé divadlo. Následovali žongléři s míčky, kroužky a svítícími doplňky. Pak fakíři, kteří si lehali na střepy i na hřebíky, plivali oheň a nespálili se, ani když dlaní projížděli plameny. Akrobati stavěli pyramidy z těl, lámali se do mostů, napínali nohy do provazu. Kouzelníci zas čarovali s kartami, kytičkami a šátky. Celý program doplňovala vystoupení klaunů. Všechny děti se jim smály. Mezi nejnáročnější patřilo cvičení na visutých hrazdách. Cvičili kluci i holky. Byly k vidění opravdu zajímavé figury.  Kdo by to byl řekl, že z našich žáků a žákyň budou takoví artisté. Mladší děti zas dokazovaly svou obratnost chůzí po laně. Celým pořadem prováděl medvídek Tedy a holčička Kája. Ve čtvrtek a v pátek se stan zaplnil rodiči, prarodiči a ostatními příznivci a obdivovateli malých artistů. Celý projekt hodnotí žáci, pedagogové a všichni zúčastnění velmi velmi úspěšně. Jejich snahu zaznamenala i TV Nova v Televizních novinách 19.5. a Písecké postřehy v následujícím týdnu.

Na akci se podílela organizace MAP Písecko, která zaplatila dopravu třem stovkám dětí a tím jim umožnila sledovat toto atraktivní představení.

                                                                                                                                                 Šárka Hrdličková

DSC08104 DSC08120 DSC08127 DSC08158 DSC08182 DSC08195 DSC08337 DSC08417 DSC08698 DSC08817 DSC08887 DSC09042 DSC09217 DSC09406 DSC09852 DSC09866 DSC09909

Autor příspěvku: zscimelic