JanKlimes

Rybářská olympiáda ve Vodňanech

JanKlimesDvacet sedm nejlepších žáků z téměř sedmi set zúčastněných se podle údajů Střední rybářské školy Vodňany sjelo v úterý  19. 6. 2018 z různých koutů Jihočeského kraje a jeho okolí do Vodňan k desáté rybářské olympiádě, aby tam ukázali své dovednosti. Zástupcem naší školy byl Jan Klimeš z 6. třídy, vítěz školního kola olympiády, který nám soutěž přiblížil:

19.června 2018 se konalo druhé kolo rybářské olympiády ve Vodňanech. Kolo bylo rozděleno na čtyři části: teoretický test, poznávání mokřadních rostlin, poznávání ryb a rybolov. Začínali jsme v 9 hodin, kdy nás v jedné učebně přivítali a řekli nám, jak bude olympiáda probíhat. Po prvních třech částech byla přestávka na oběd, který byl pro účastníky připraven a uhrazen. Po obědě následoval rybolov. Muselo se přejet na chovný rybník asi 7 km od Vodňan. Závodníkům tu organizátoři řekli jen pár informací a rybolov byl zahájen. Chytalo se 2 hodiny a každá ulovená ryba se hned změřila a vypustila zpět. Po skončení závodů jsme se sbalili a jelo se zpět do vodňanské rybářské školy. Nejdřív vyhlásili výsledky jednotlivých kategorií – vždy jen tři nejlepší. Já jsem se umístil v rybolovu, kde jsem byl první se skórem 491 cm. V celkovém pořadí jsem skončil osmý z 27 a šťastně jsme jeli domů.

Jan Klimeš

Foto: SRŠ Vodňany

Autor příspěvku: zscimelic