STOLNÍ TENIS – O PŘEBORNÍKA ZŠ ČIMELICE

Již 7 let probíhá na ZŠ Čimelice TURNAJ O PŘEBORNÍKA ZŠ ČIMELICE ve stolním tenise. Tento turnaj se hraje v rámci kroužku stolního tenisu, který se odehrává ráno před vyučováním v čimelické sportovní hale. Turnaj je dlouhodobý a hraje se vždy 2krát během školního roku – v každém pololetí. Turnaj je určen pouze pro žáky ZŠ Čimelice, kteří navštěvují kroužek stolního tenisu. Jedná se hlavně o žáky 2. stupně, od 6. do 9. třídy. Turnaje se účastní většinou 20 až 25 žáků.  Mimo celkového pořadí se hraje i TURNAJ O PŘEBORNÍKA ZŠ ČIMELICE v kategorii dívek. Systém turnaje se v průběhu let měnil. Původně hrál v základní části každý hráč s každým a po odehrání všech zápasů si prvních 8 hráčů zahrálo systémem play-of O PŘEBORNÍKA ZŠ ČIMELICE. V posledních letech jsou žáci podle výkonnosti rozděleni do několika skupin, kde spolu sehrají zápasy, které určí pozice pro konečné boje. Zápasy o konečné pořadí se hrají na 4 vítězné sety do 11 bodů, rozdíl musí být 2 body. Hraje se na několik vítězných zápasů. Cenou a diplomem je vždy oceněno prvních pět míst v celkovém pořadí a první tři místa v kategorii dívek.

TURNAJ O PŘEBORNÍKA ZŠ ČIMELICE poznal již 13 vítězů!! Pro zajímavost je pod článkem uveden přehled vítězů za dobu existence turnaje. (uveden školní rok, pololetí, celkový vítěz, vítězka v kategorii dívek)

V I. pololetí školního roku 2016/2017 se stal poprvé celkovým vítězem turnaje Jakub Vít z 9. třídy. Druhé místo obsadil obhájce prvenství – Patrik Pěknice z 9. třídy. Třetí místo obsadil Josef Kuchejda z 8. třídy, čtvrté místo Martin Štrouchal ze 7. třídy a páté místo Petr Buřič ze 7. třídy!

V kategorii dívek zvítězila Darina Počtová ze 7. třídy, druhé místo obsadila Alexandra Habichová  ze 7. třídy a místo třetí Eliška Klímová ze 7. třídy.

 

Autor příspěvku: Vladislav Linhart