8trida

Třídní výlet 8. třídy na Mozolov

8tridaV 8:45 zamykám dveře a jdu na hlavní silnici. Je pondělí 11. 6. ráno a my jedeme na třídní výlet na Mozolov. Se Sárou jsem se domluvil, že mě „naberou“ na Zvíkově, abych nemusel zbytečně jezdit do Čimelic. Tak tedy nasedám a jedeme dál. Cesta je pohodová, plná smíchu a radosti, i přes občasné bloudění.

Na Mozolově se dozvídáme, že nebudeme pobývat v chatkách, nýbrž v bungalovech. Ubytujeme se a jdeme se s Parkhotelem Mozolov seznámit. Jsou tu různá sportoviště, včetně fotbalového hřiště, pingpongového stolu, hřiště na nohejbal a na přehazovanou.

Rozdělíme se do dvou skupinek a chceme si něco zahrát. Já jdu s naší skupinkou na ping-pong a pak na nohejbal. Druhá skupinka jde hrát fotbal. Poté se všichni scházíme na cestě a míříme k hřišti na přehazovanou. Uděláme si miniturnaj a sestavíme týmy. Sice jsme vyhráli, ale výsledek byl velmi těsný, rozhodovaly body.

Teď jsme všichni vyčerpaní, tak si můžeme v bungalovu odpočinout. Po odpočinku se vypravíme na dětské hřiště a pak na večeři. Po večeři se část běží koupat a druhá část, ve které jsem byl já, jde snášet dřevo na táborový oheň. V půl osmé zažehneme v ohni první plameny. Bavíme se, opékáme vuřty a chleba, společně se smějeme a neřešíme nějaké problémy. Udržujeme plameny, a když se setmí, vyrazíme na stezku odvahy. Já ve skupině s Petrem Zvonkem a Danem Sommerem. Dojdeme bez větších problémů a následně se schováme a „bafáme“ na ostatní skupiny.

Když dorazí poslední skupinka, tak se sebereme a jdeme spát. Chvilku ještě sedíme u ohně a poté se za bouřky odebereme zpět do bungalovu, kde spíme.

Ráno v osm nás čeká snídaně, která obsahuje rohlíky, chleba, máslo, marmelády a podobně. Kolem půl desáté se znovu rozdělíme. Jedna skupinka bude hrát nohejbal a druhá, včetně mě, skautské hry, jako je třeba indiánský fotbal. V poledne je oběd, před obědem ale hledáme mobil Honzy Urbana, který se nám nepodařilo najít.

Po obědě čekáme na odvoz, a když odvoz přijede, nasedáme a jedeme domů. Opět vysedám na Zvíkově. Domů se mi nechtělo, protože výlet byl suprový, se skvělými učiteli a se skvělým kolektivem.

Jan Štěpánek

Autor příspěvku: zscimelic