_MG_0404

Třídní výlet 9. třídy

_MG_0039Je 11. června 10:00 a naše 9. třída nakládá zavazadla do aut a nastupuje. Jedou s námi dvě učitelky, paní učitelka Vilímová a Říhová, a ty nás i vezou ve svých autech. Zbytek žáků, co se nevejde do aut, jede transitem. Po zhruba hodinové cestě dorážíme do campu u Bezdrevu a vykládáme zavazadla. Asi deset minut sedíme se zavazadly opřeni o chatky jako bezdomovci, než přijde paní, která nám dá klíče a prostěradla. Zabíráme pět chatek. Sice jsou čtyřlůžkové, ale jsme rozděleni po dvou až třech lidech v chatce. Naskáčeme do chatek a vyhazujeme věci z tašek. Povlékli jsme, zabydleli se a jdeme na oběd. Máme svíčkovou.

               Vydáváme se pěšky do adrenalinového parku Hluboká nad Vltavou. Od campu je vzdálený 5 kilometrů  a paní učitelka mi svěřuje mapu s vyznačenou cestou. Svěřit mi vedení nebyl špatný nápad, ovšem vyznačená cesta na mapě ano, přicházíme na místo celí napuchlí a o pár litrů krve chudší. Nemáme rádi komáry! Už navlečeni do popruhů a vybaveni karabinami a kladkou posloucháme instruktorku, chystáme se totiž na lanový okruh, který je ve výšce asi 7 metrů nad zemí. Jdeme na zkušební okruh, aby instruktoři viděli, že se umíme bezpečně zajistit a že nás můžou pustit nahoru. Nahoře, při pohledu dolů z první překážky, přechází sranda a přichází strach. Ten u několikáté překážky už napůl odpadá, ale začínají bolet ruce z překážek. Jsem mezi prvními, takže po slezení jdu s kluky skákat na trampolínu. Slézá poslední odvážlivkyně a ještě celkem dlouho relaxujeme na trávě pod stromkem. Cestou zpět nachází kluci nějakou asi třímetrovou kládu, kterou pojmenují a nesou jí skoro celou cestu, před campem hodí kládu do příkopu.

                Večer se jdou všichni koupat do rybníku, jen já, Hesi, Ondra a paní učitelka Vilímová jedeme zpět do adrenalinového parku, protože tam Ondra ztratil klíče. Klíče úspěšně nacházíme. Začíná se smrákat a většina z nás sedí u ohně a probíráme „důležité” věci. Já s Anet jdeme spát kolem půlnoci, zato ráno zjišťujeme, že u kluků to bylo přes noc dost zajímavé!

               Ráno, po snídani, jedeme k penzionu Barborka na únikovku. Rozlosujeme se do dvou skupin a vyráží první skupina.  Mezitím je druhá skupina na hřišti. Asi po hodině má první skupina hotovo a  měníme se. Konečně zvládla únikovku i druhá skupina a jedeme do centra, kde máme rozchod, který máme hlavně kvůli obědu, protože tentokrát nemáme oběd v campu. Bříška už máme plná, a tak přejíždíme ještě kousek k ZOO Hluboká, kde máme opět asi dvouhodinový rozchod. Vynadíváni na roztomilá zvířátka odjíždíme do campu, kde nás čeká večeře.

               Podobně jako předešlý večer jdeme do vody a pak sedíme opět u ohně. Začíná na nás kapat, přinášíme si slunečníky, které nám od deště alespoň trochu pomohou. Smráká se a prší a my, velice inteligentní a nápaditá třída, přemlouváme paní učitelku, abychom mohli ještě naposledy do vody. Podařilo se. Vodní hrátky se brzy zvrhnou na bahenní bitvu. Bahno létá všude. Za chvíli jsme vyhnáni z vody a do půlnoci sedíme u ohně.

               Bohužel poslední den je v plánu pouze odjezd. Házíme věci do tašek a vynášíme koše a prostěradla. Rychle zameteme, aby se neřeklo, a opouštíme prostory. Ještě snídaně a v 10:00 razíme domů. Bylo to fajn, snad si to všichni užili

Anežka Housarová

_MG_0016 _MG_0039_MG_0025  _MG_0053 _MG_0078 _MG_0129 _MG_0146 _MG_0147 _MG_0151 _MG_0160 _MG_0167 _MG_0246 _MG_0320_MG_0332  _MG_0335 _MG_0366 _MG_0378 _MG_0404 _MG_0411 _MG_0418 _MG_0419 _MG_0441 _MG_0429 _MG_0425   _MG_0490  IMG_0032IMG_0030_MG_0444IMG_0007 IMG_0421

Autor příspěvku: zscimelic