Týden čarodějnic v mateřské škole.

Po celý týden se děti seznamovaly s tradicemi a zvyky spojenými s filipojakubskou nocí. Vyráběli a malovali jsme čarodějnice, pavouky a hráli různé hry. Na tento týden jsme vyhlásili akci pro rodiče s dětmi s názvem “Čarodějnické koště“. Rodiče spolu s dětmi měli doma vyrobit jakékoliv čarodějnické koště a přinést do mateřinky. Ze všech výtvorů jsme uspořádali výstavu ve spojovací hale mateřské školy a věřte, že bylo co obdivovat. Nápaditost některých rodičů byla obdivuhodná. Všem rodičům, kteří se do akce zapojili, touto cestou děkujeme. Věříme, že si to s dětmi užili a odměnou za společně strávené chvíle jim byl dětský úsměv, rozzářené oči a radost dítěte, že se může pochlubit společným výrobkem mezi kamarády.

Poslední dubnový den je vždy ve znamení pálení čarodějnic a zdobení májky. My jsme si tuto akci v mateřské škole uspořádali již v pátek. Společně jsme si zazpívali čarodějnické písničky a zaříkávadla. Nemohly chybět ani opečené špekáčky. Hned po čarodějnické párty na školní zahradě došlo na zdobení májky. Všechny děti uvázaly barevné stužky na břízu, kterou jsme pak umístili v areálu školní zahrady, a poté jsme jednotlivé třídy u májky vyfotili.  Akce se vydařila, počasí přálo a všichni byli obohaceni o nové zážitky.

Carodejnice12 Carodejnice11 Carodejnice10 Carodejnice09 Carodejnice08 Carodejnice07 Carodejnice06 Carodejnice05 Carodejnice04 Carodejnice03 Carodejnice02 Carodejnice01

 

Autor příspěvku: zscimelic