drazdany08

Vánoční Drážďany

V úterý 6. 12. 2022 jsme žáci 8. a 9. třídy spolu s paní učitelkami Kašparovou a Hrdličkovou jeli na motivační výlet k výuce němčiny do Drážďan. Na cestu jsme se vyrazili v sedm ráno a do Drážďan jsme dojeli kolem  jedenácté. Nejprve jsme se seznámili s nejhezčími drážďanskými památkami. Naší první zastávkou byl kostel Frauenkirche včetně jeho překrásného interiéru. Dále jsme si prohlédli Brühlische Terrasen na břehu řeky Labe, Albertinum, Akademii výtvarného umění, Hofkirche, Semperoper a uměleckou galerii Zwinger. K jednotlivým památkám si žáci připravili informace, které předali ostatním účastníkům zájezdu. Následně jsme prošli adventní trh Striezelmarkt, který je nejstarším a nejtradičnějším trhem ve městě. Procvičili jsme si tam základní německé fráze. Posledním bodem v programu byla návštěva nákupního centra, kde se nachází mimo jiné oblíbený obchod Primark. Nakoupili jsme si a ve 4 hodiny jsme se vydali zpátky domů. Jsme rádi, že jsme měli možnost poznat kulturní život v Německu.

Žáci 9. třídy ZŠ Čimelice

drazdany14 drazdany13 drazdany12 drazdany11 drazdany10 drazdany09 drazdany07 drazdany06 drazdany05 drazdany04 drazdany03 drazdany02 drazdany01