20221213_100921

Vánoční posezení.

V mateřské škole v Čimelicích jsme se po dvouleté pauze způsobené epidemiologickou situací, vrátili k naší tradici vánočního posezení s rodiči, které je spojené s předvánočními dílničkami.

V každé třídě měli rodiče možnost zhlédnout krátké vystoupení svých dětí a ocenit je velkým potleskem, neboť si to jistě zasloužily.

Poté se rodiče s dětmi rozešli po jednotlivých třídách, kde byla připravena různá stanoviště s tvořivou dílničkou.

Třída Mravenečků nabídla zhotovení svíčky z voskových včelích plátů, kde veškerý materiál zajistila paní Blanka Koudelková a o bezpečný chod stanoviště se starala paní Ivona Kostínková.                                                                                     Třída Včeliček nabízela dvě stanoviště, které připravily zaměstnankyně mateřské školy. Sněhuláčka z koleček špalíků připravila paní Pavlína Geschvandtnerová a děti si jej dozdobily pomocí barevných stužek, nalepovacích očí a domalováním barevnými fixami. Paní Renata Hovorková dohlížela na zdobení velké papírové ozdoby, kde si děti nalepovaly pomocí lepidla vyražené barevné tvary.

Zdobení vánočních perníčků ve třídě Motýlků, jako již tradičně zajistila paní Martina Lukešová, která perníčky napekla a připravila bílkovou polevu pro zdobení. O tuto dílničku projevují děti vždy velký zájem, a tak tomu bylo i tentokráte. Každý měl možnost nazdobit si libovolný počet perníčků různých tvarů. Některé děti perníčky nazdobily a ještě „za tepla“ si na nich pochutnaly.

Součástí tvořivého odpoledne byl i vánoční jarmark. Výrobky, které věnovali rodiče do jarmarku, byly okouzlující a bylo co obdivovat. Každý si tak mohl vybrat vánoční dárek nejen pro sebe, ale i pro své nejbližší.

Věříme, že si rodiče s dětmi dílničky užili a strávili tak pěkné odpoledne. Výrobky, které si děti samy či za pomocí rodičů vyrobily, si hrdě odnesly domů. Akce se vydařila a domů odcházeli všichni spokojení.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem, kteří se podíleli na zajištění tvořivých dílen a přispěli svými výrobky do jarmarku.

20221213_095207 20221213_095801 20221213_100921 20221213_101125 IMG_9005 IMG_9014 IMG_9022 IMG_9023 IMG-20221215-WA0003 IMG-20221215-WA0006