Výlet do Týna nad Vltavou

Sraz na náš výlet byl v 7:45. Autobus už stál za halou. V 8 hodin jsme nasedali do autobusu a čekali na odjezd.

Když jsme přijeli do Týna nad Vltavou, šli jsme přes náměstí do muzea. Tam jsme si sundali batohy a dostali jsme návleky na nohy. Prohlédli jsme si expozici vltavínů, která je jedna z největších v České republice. V další části jsme zhlédli dělostřelecké cvičiště a tábor. Byla zde také část věnovaná voroplavbě s pohyblivým modelem voru. Jako poslední jsme si prohlédli expozici s loutkami, která byla věnovaná loutkaři Matěji Kopeckému.

Potom jsme měli rozchod na náměstí, kde jsme si koupili nějaké sladkosti. Zároveň jsme se dozvěděli, že nepůjdeme na rozhlednu, protože pršelo. Ve 12:15 jsme vyšli k Vltavě, kde jsme se rozdělili do dvou skupin po 27 dětech. Jedna skupina plula lodí a druhá skupina, kde jsem byl i já, jela autobusem ke zdymadlu. Tam jsme se vyměnili a druhá skupina plula zpět.

Na lodi skoro všichni křičeli a porušovali lodní pravidla. Já lodě nemám rád, ale plavba se mi nakonec líbila. V Týně nad Vltavou na nás čekali ostatní v autobuse. Domů jsme dorazili ve 14:45 hod. Výlet se mi líbil.

J Hladík, 5. třída

Autor příspěvku: zscimelic